Perła Lubelszczyzny ma swoja walutę

W trakcie Dni Krasnobrodu zainaugurowano emisję Dukata Krasnobrodzkiego


Krasnobród, zwany Perłą Lubelszczyzny od minionej soboty promuje się poprzez emisję własnej waluty, dukata krasnobrodzkiego. Jego emisja nawiązuje do 70 rocznicy szarży Ułanów Wielkopolskich pod Krasnobrodem. Odnotowuje także przyznanie miastu zaszytego miana „Perły Lubelszczyzny”. Emisję dukata krasnobrodzkiego zainaugurował i ogłosił w sobotę, 24 lipca 2009 r. Burmistrz Tadeusz Oś, w obecności licznej grupy mieszkańców i turystów zgromadzonych na rynku. Parę godzin wcześniej na polach pod Krasnobrodem odbyło się widowisko historyczne będące inscenizacją ostatniej bitwy ułanów. Mimo siąpiącego deszczu oglądało je kilka tysięcy mieszkańców i turystów. Po bitwie, uczestnicy i aktorzy widowiska przeszli na rynek i tam oficjalnie wprowadzono dukata krasnobrodzkiego do obiegu. Producentem dukata krasnobrodzkiego jest Mennica Polska S.A., co zapewnia jego jakość artystyczną i technologiczną, a zatem i wartość kolekcjonerską. Wyemitowano tylko 15.000 dukatów krasnobrodzkich o nominale 7 oraz niewielką liczbę, 500 sztuk wyprodukowanych ze stopu srebra Ag 500 dukatów kolekcjonerskich o nominale 70. Srebrne dukaty krasnobrodzkie wyróżniają się od innych emisji zastosowaną techniką menniczą. Mają oksydowana powierzchnię, nadającą dukatowi wygląd charakterystyczny dla starych numizmatów. Stanowi to o ich kolekcjonerskiej atrakcyjności. Dukaty krasnobrodzkie wyróżniają się także urodą graficzna. Jest to zasługa projektanta ale także emitenta, który czynnie uczestniczył w procesie projektowania, dbając wierność historyczna szczegółów dotwarzanych na awersie dukata. Przedstawia on fragment szwadronu 25. Pułku Ułanów. Poniżej zamieszczone są fotografie obydwu dukatów.

Począwszy od dnia inauguracji emisji mieszkańcy Krasnobrodu i wypoczywający w nim turyści mają możliwość nabycia dukatów krasnobrodzkich w Punkcie Wymiany, którym jestINFORMACJA TURYSTYCZNA przy ul. Tomaszowskiej 25. Dla osób, które nie mogą przyjechać do Krasnobrodu stworzono możliwość nabycia dukatów krasnobrodzkich przez Internet na stronie www.dukatypolskie.pl. Do końca września 2009 roku za 7 dukatów krasnobrodzkich będzie można nabywać towary i usługi w placówkach usługowych i handlowych na terenie miasta, które akceptuję je jako bon towarowy o wartości 7 złotych. Są one oznaczone naklejką o treści „Tu honorujemy dukaty krasnobrodzkie”. Trzeba podkreślić, że7 dukatów krasnobrodzkich tow okresie obowiązywania bon towarowy za który można nabyć towary i usługi o wartości nominalnej. Jego akceptowanie jest dobrowolne. Przede wszystkim jednak dukaty krasnobrodzkie i towarzyszące im materiały informacyjne są jest nośnikiem informacji o Krasnobrodzie i jego urokach w kraju, a często także za granicą.

Perła Lubelszczyzny  ma swoja walutę

 

KRASNOBRÓD TO SERCE ROZTOCZA

Położony jest w południowo-wschodniej Polsce, nad rzeką Wieprz, wśród malowniczych wzgórz Roztocza Środkowego. Nazwa miasta wywodzi się od wyrazów: „krasno" - „piękno” oraz „bród" – „płycizna w rzece umożliwiająca pieszą lub kołową przeprawę”. Krasnobród to także uzdrowisko, Gmina Krasnobród znajduje się w Krajowej Sieci Ekologicznej ECONET PL oraz Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000.

Krasnobród / 25 lipca 2009 r.

 

Więcej informacji :

UM Krasnobród
tel. (084) 660-71-58, (084) 660-76-92
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." ' + path + '\'' + prefix + ':' + addy71262 + '\'>'+addy_text71262+'<\/a>'; //--> , tel. 608 229 469

 

Naklejka informacyjna punktów honorujących Dukat krasnobrodzki

Naklejka informacyjna punktów honorujących Dukat krasnobrodzki

 

 

Plakat informacyjny dotyczący akcji promocyjnej "Dukat Lokalny" - plakat - format PDF

Ulotka informacyjna akcji promocyjnej "Dukat Lokalny" - ulotka str. 1 - format PDF

Ulotka informacyjna akcji promocyjnej "Dukat Lokalny" - ulotka str. 2 - format PDF

 


Źródło informacji oraz wykorzystane materiały - DM Sp z o.o., Gmina Krasnobród

Administrator emisji : DM Sp z o.o.

Emitentem Dukatów Krasnobrodzkich jest Gmina Krasnobród

 

Najnowsze noclegi

Leśny Zakątek G. K. Hałasa

ul. Tomaszowska 25, 22-672 Susiec
Apartament ''Fanaberia''

ul. Miodowa 9/2, 22-470 Zwierzyniec

Galeria zdjęć

Statystyki

Liczba odsłon : 1171254

Nasze serwisy : Roztocze - zdjęcia | Roztocze | Noclegi Roztocze

ReklamaMeble na wymiar Zamość | Kotły Zamość | Kręgi betonowe Zamość